Bad Bunny, për të tretin vit radhazi artisti më i dëgjuar në Spotify

1 Dhjetor, 2022 - 2:40 pm

Bad Bunny është artisti më i dëgjuar në Spotify në botë për 2022, për të tretin vit radhazi. Ylli portorikan dominoi edhe njëherë Spotify Wrapped, përmbledhja vjetore e shërbimit streaming të artistëve dhe këngëve të tyre. Në 5-shen më të mirë janë Taylor Swift, Drake, The Weeknd dhe BTS.

Albumi i tij i suksesshëm “Un Verano Sin Ti”, i cili është nominuar për albumin e vitit në Grammy-t e ardhshëm, ishte gjithashtu albumi më i transmetuar i Spotify në mbarë botën këtë vit. Në SHBA, Drake doli në krye si artisti më i dëgjuar i vitit, i ndjekur nga Swift.

Artistët më të dëgjuar në botë

 1. Bad Bunny
 2. Taylor Swift
 3. Drake
 4. The Weeknd
 5. BTS

Artistët më të dëgjuar në SHBA

 1. Drake
 2. Taylor Swift
 3. Bad Bunny
 4. Kanye West
 5. The Weeknd

Albumet më të dëgjuara globalisht

 1. “Un Verano Sin Ti” nga Bad Bunny
 2. “Harry’s House” nga Harry Styles
 3. “SOUR” nga Olivia Rodrigo
 4. ”=” nga Ed Sheeran
 5. “Planet Her” nga Doja Cat

Këngët më të dëgjuara globalisht

 1. “As It Was” nga Harry Styles
 2. “Heat Waves” nga Glass Animals
 3. “STAY (with Justin Bieber)” nga The Kid LAROI
 4. “Me Porto Bonito” nga Bad Bunny feat. Chencho Corleon
 5. “Tití Me Preguntó” nga Bad Bunny

Këngët më të dëgjuara në SHBA

 1. “As It Was” nga Harry Styles
 2. “Heat Waves” nga Glass Animals
 3. “Bad Habit” nga Steve Lacy
 4. “Me Porto Bonito” nga Bad Bunny feat. Chencho Corleon
 5. “First Class” nga Jack Harlow /abcnews.al/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme