Bateristi i Rolling Stones humbet turneun në SHBA

5 Gusht, 2021 - 11:39 am

Bateristi i Rolling Stones, Charlie Watts pritet të humbasë datat e ardhshme të turneut të grupit në SHBA, pasi po shërohet nga një problem shëndetësor i paspecifikuar.

“Për herë të parë, unë nuk do të jem i pranishëm për një kohë të shkurtër”, tha 80-vjeçari në një deklaratë, duke zbuluar se i ishte thënë se do të “duhej pak kohë” që ai të “bëhej plotësisht në formë”, transmeton KultPlus.

Sir Mick Jagger tha se grupi mezi priste të mirëpriste Watts “sapo të shërohet plotësisht”.

Steve Jordan do ta zëvendësoje kur Stones të rifillojnë turneun e tyre No Filter në shtator.

Muzikanti amerikan ka punuar me kitaristin e Stones, Keith Richards në projektin e tij anësor X-Pensive Winos dhe është gjithashtu anëtar i Trios John Mayer.

Zëdhënësi i Watts tha se derisa procedura e tij ishte “plotësisht e suksesshme”, mjekët i kishin thënë atij se kishte nevojë për “pushim dhe shërim të duhur”.

Ai tha se ishte “shumë zhgënjyese” që Watts nuk ka gjasa të jetë në gjendje të kthehet në rrugë për momentin.

Watts tha: “Unë jam duke punuar shumë për t’u bërë plotësisht në formë, por sot kam pranuar këshillën e ekspertëve se kjo do të zgjasë pak./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme