Bebe Rexha dhe Ava Max janë nominuar në NRJ Music Awards 2022

10 Nëntor, 2022 - 11:44 pm

Mbrëmja më e madhe e ndarjes së çmimeve të muzikës në Francë, NRJ Music Awards 2022, do të mbahet më 18 nëntor. Organizatorët kanë publikuar listën e plotë të të nominuarve për edicionin 2022 të skemës prestigjioze të çmimeve.

Të nominuara në këtë mbrëmje çmimesh janë edhe dy artistet shqiptare me famë ndërkombëtare Bebe Rexha dhe Ava Max. Kjo e fundit garon për të fituar çmimin në kategorinë “Artistja më e mirë ndërkombëtare e vitit”.

Ndërkohë Bebe Rexha është e nominuar për dy çmime “Kënga më e mirë e vitit” dhe “Ripërpunimi më i mirë i vitit”, për këngën e saj “I’m good (Blue)” në bashkëpunim me David Guettan. Kujtojmë që deri më tani e vetmja artiste shqiptare që ka fituar një çmim NRJ është Dua Lipa./21Media /KultPlus.com

Të ngjajshme