Bebe Rexha nesër publikon albumin debutues

21 Qershor, 2018 - 10:57 pm

Këngëtarja Bebe Rexha nesër do të publikojë albumin e saj “Expectations” mirëpo një ditë më parë në intervistën e dhënë për West Hollywood ajo ka zbuluar më shumë rreth mënyrës se si i lindin idetë për tekstet e këngëve.

Diçka shumë e rëndësishme për këngëtaren është të mos menduarit disa herë për të njëjtën gjë. Herën e fundit kur ajo mendoi shumë nëse kënga ishte mirë apo jo, ishte fare pranë ndalimit të publikimit të këngës “Meant To Be”. Mirëpo, të nesërmen këngëtarja kishte shkuar te producentët për ti bindur që ta publikojnë versionin final të saj.

“Nuk brengosem sa i dobët është incizimi, refuzoj që ta bëj një incizim përsëri pasi që ajo ka lidhshmëri me ndjenjat që kemi gjatë atij interpretimi dhe nuk është matematikë”, është shprehur ajo.

Tutje këngëtarja ka treguar se gjatë kohës sa është duke bërë dush i lindin tekstet e saj. Në këtë mënyrë kanë lindur edhe shumë këngë nga albumi i saj, duke përfshirë këtu edhe këngën “Grace” .

Kënga e saj e fundit “I’m A Mess” ka ardhur gjatë takimit të saj të parë me tekstshkruesin Justin Traintor.

“Isha duke hyrë në studio duke qarë dhe me grim të shkatërruar dhe i thashë: Më vjen keq që jam vonë, jam një katastrofë. Justin më tha: S’ka përse të të vije keq, posa më dhe titullin e këngës, vazhdo tutje”, ka treguar ajo.
Detaji tjetër të cilin e ka zbuluar këngëtarja është fakti se nuk duhet të mendosh një emër gjersa shkruan këngët.

“Nëse jeni duke menduar për Britney, ju do të rishkruanit këngën Toxic. Përse ta rishkruanit një hit? Kështu që shkruani dhe pasi që kënga të ketë përfunduar ju do të gjeni se kujt i përket. Kur kam shkruar tekstin për këngën “Monster” e kam ditur menjëherë që ajo është për Eminemin”, ka treguar këngëtarja.

Albumi debutues i këngëtares Bebe Rexha, ‘Expectations’, do të publikohet nesër më 22 qershor. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme