Bëhen publike detajet e para të Met Gala, Dua Lipa do të jetë bashkë-prezantuese me emra të tjerë të njohur

21 Janar, 2023 - 12:40 pm

Të mërkurën, Vogue bëri zyrtare listën e të famshmëve që do të presë në tapetin e kuq, si dhe kodin zyrtar të veshjes për eventin e 1 majit, i cili do të jetë në nderim të ndjerit Karl Lagerfeld.

Anna Wintour ka zgjedhur Dua Lipën, Penélope Cruz, Roger Federer dhe Michaela Coel për t’i bashkuar asaj si bashkë-prezantuese të mbrëmjes, e cila do të nderoj punën e Lagerfeld për Chanel, Fendi, Chloé, Balmain dhe markat e tij me emër.

Ekspozita është titulluar “Karl Lagerfeld: A Line of Beauty”, do të shfaqë 150 pamje të dizajnuara nga Lagerfeld gjatë karrierës së tij të shkëlqyer, drejtuar nga Andrew Bolton, drejtor përgjegjës i Institutit të Kostumeve, dhe bashkëpunëtorja e vjetër e Lagerfeld Amanda Harlech, e cila po shërben si konsulenti krijues e ekspozitës.

Në mënyrë të përshtatshme, kodi i veshjes është i thjeshtë: “Për Nder të Karlit”.

Ndërsa shumë yje e kanë veshur më parë Chanel-in në tapetin e kuq të Met Gala, duke përfshirë Anna Wintour, Penelope Cruz e cila ishte një mike e dashur e Lagerfeld, ajo pa dyshim do të përzgjedh Chanel për veshjen e saj si muzë prej shumë kohësh dhe fytyra e markës.

Mbetet për t’u parë nëse të ftuarit do të veshin origjinalet e Lagerfeld nga gjatë gjithë karrierës së tij gati shtatë dekadash, apo edhe veshje thjesht frymëzuar nga legjenda e modës, i cili ishte i famshëm për veshjen e tij bardh e zi, dorashkat dhe pëlhurën e bardhë.

Ndoshta macja e dashur e Lagerfeld, Choupette, mund të shfaqet në Met Gala. /abcnews.al/ KultPlus.com

Të ngjajshme