займ на карту онлайн потребительский кредит

Besim Baftiu në emocione të forta, kënga e tij sonte sfidohet për Sanremo

21 Dhjetor, 2018 - 9:03 pm

Kompozitori gjilanas ka arrit të sfidojë 2500 aplikantë që kanë synuar të jenë pjesë e Sanremos, përkatësisht në kategorinë Giovani, dhe pikërisht kënga e tij ka arritë të futet në pesëshen e kësaj gare, shkruan KultPlus.

Besim Baftiu ka treguar për KultPlus se fillimisht këtë garë e kanë synuar 2500 aplikantë, për tu selektuar më pas në pesë kompozime, në mesin e të cilave është edhe kënga e Besim Baftiut, e cila këndohet nga këngëtari Roberto Saita, një artist zvicerano-italian me këngën “Niërad”.

“Kategoria Giovani në kuadër të Sanremos është kategori që i dedikohet artistëve të rinj, për ata që nuk kanë marë pjesë në këtë festival dhe i nënshtrohen kësaj gare”, ka thënë Baftiu, i cili ka shpjeguar se është producent, kompozitor, orkestrues dhe mix e mastering i këngës.

Vetëm edhe pak moment na ndajnë nga performance e Roberto Saita, i cili nëse kalon këtë sfidë, do të jetë më pas në garën e madhe të Sanremos, bashkë me yjet e mëdhenjë të Italisë.

Kjo është gara më e madhe e kompozitorit gjilanas Besim Baftiu, i cili me muzikë është marë prej fëmijërisë. /KultPlus.com

Të ngjajshme