Beyonce këndon për adhuruesen 13-vjeçare të saj që vdiq nga kanceri

6 Mars, 2021 - 9:58 pm

Beyonce po nderon Lyric Chanel, një admiruese e vogël e cila vdiq të premten pas një beteje me kancer në tru për dy vjet.

Udhëtimi i saj është dokumentuar nga vetë familjarët në Instagram që mori afër 600,000 ndjekës dhe vëmendjen e shumë figurave publike, si Beyonce dhe Cardi B.

Beyonce fillimisht u lidh me vajzën kur i dërgoi lule asaj në shtator pasi kishte publikuar video të shkurtra të vetes në shkollë duke kënduar bashkë me këngën e Beyonces, “Love on Top”, shkruan ABC 13, transmeton KultPlus.

Pas lajmit, këngëtarja krijoi një montazh videosh e fotosh në faqen e saj që e tregonin Lyricin duke qeshur, duke kënduar dhe vallëzuar. Në prapavijë, Beyonce këndonte këngët e saja, duke filluar me “Brown Skin Girl”, pastaj “Halo” dhe “Love On Top”.

Në fund të këngës së fundit ajo zëvendësoi fjalën “zemër” me emrin e vajzës, “Lyric”. / KultPlus.com

Të ngjajshme