Beyonce paralajmëron rikthimin me albumin ‘Renaissance’ në fund të korrikut

17 Qershor, 2022 - 10:30 am

Superylli i muzikës, Beyonce, zbuloi titullin e atij që duket të jetë albumi i saj i parë solo në gjashtë vjet, “Renaissance”, pas “Lemonade”, transmeton KultPlus.

Kryesuesja e listës thjesht renditi fjalët “act i Rilindjes” dhe datën 29 korrik në biografinë e saj. Faqet e transmetimit Spotify dhe Apple gjithashtu postuan vepra arti për rekord.

Fansat kishin pritur lajme nga fituesja e çmimit Grammy pasi këngëtarja fshiu foton e saj të profilit nga platformat e mediave sociale javën e kaluar.

Albumi i fundit në studio i krijuesit të hitit “Crazy in Love” dhe “Single Ladies (Put a Ring on It)” “Lemonade” u publikua në vitin 2016.

Ajo ka bashkëpunuar me artistë të tjerë vitet e fundit, duke përfshirë reperen Megan Thee Stallion, si dhe ka kuruar albumin e kolonës zanore për ribërjen e vitit 2019 të “The Lion King”.

Duke e shpallur Beyoncen si yllin e kopertinës së numrit të korrikut të British Vogue, redaktori Edward Enninful tha se ai kishte dëgjuar muzikën e saj të re në një darkë në shtëpinë e yllit në fillim të këtij viti.

Duke rrëfyer takimin në një artikull, ai shkroi: “Krijimi ka qenë një proces i gjatë, shpjegon ajo, me pandeminë që i jep asaj shumë më shumë kohë për të menduar dhe rimenduar çdo vendim. Ashtu siç i pëlqen.”./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme