‘Bukuroshja e lalës’ nga zëri i ëmbël i Shpresa Berishës (VIDEO)

21 Shkurt, 2024 - 8:31 pm

Shpresa Berisha është këngëtare e njohur e muzikës popullore.

Ajo ka lindur në Suharekë dhe ka qenë femra e parë shqiptare që ka ushtruar profesionin e gjykatëses. Ndër vite ajo ka jetuar dhe vepruar në mërgim, ndërsa sot ajo punon si avokate në Kosovë.

Disa prej këngëve që ka interpretuar ndër vite janë: “Për ty vuaj, për ty këndoj”, “Me lule t’beharit”, “Të desha me hakikat”, “Turtulleshë”, “Fytyra jote”, “M’ka marrë malli shpirt”, “Çohi djema shalone atin”, “Prizrenit”, “Si t’ja bëj hallit”, “Po del hëna”, “Sy jeshile”, “Tjetërkund nuse”

KultPlus ju sjell tekstin dhe këngën ‘Bukuroshja e lalës’ nga Shpresa Berisha:

Të ngjajshme