‘Children of Kosovo’, kënga që solli përjetimet e fëmijëve gjatë luftës së fundit në Kosovë (VIDEO)

3 Qershor, 2023 - 11:40 pm

“Fëmijët e Kosovës” (Children of Kosovo), titullohet kënga e grupit ‘The Kelly Family’, e realizuar për kohën e luftës së fundit në Kosovë.

Para 16 vitesh, grupi i famshëm “The Kelly Family” lansoi këtë këngë që në mënyrë të dhimbshme përshkruan përjetimet e fëmijëve nga Kosova, shkruan KultPlus.

Kjo këngë pas lansimit të saj mori famë të madhe dhe u pëlqye shumë e sidomos nga kosovarët të cilët e kishin ende të freskët kohën e luftës dhe përjetimet e tmerrshme të asaj kohe.

Kjo këngë edhe sot vazhdon të dëgjohet me nostalgji, sidomos nga kosovarët.

 “The Kelly Family” është një grup irlandezo-amerikano-evropian që përbëhet nga një familje prej disa gjeneratash që këndojnë muzikë rok, pop dhe folk./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme