Christina Aguilera shpallet ikonë e muzikës

3 Dhjetor, 2021 - 12:15 am

Christina Aguilera do të pranojë së shpejti njërin prej çmimeve më prestigjioze në industrinë e muzikës.

Këngëtarja amerikane ka bërë të ditur se do të shpallet ikonë e muzikës në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “People’s Choice Awards” që do të zhvillohet më 7 dhjetor.

“Është nder për mua të fitojë çmimin e parë të ikonës së muzikës, këtë vit në PCA. Jam e entuziazmuar të rikthehem në skenën e People’s Choice Awards dhe të festojmë më 7 dhjetor”, ka shkruar Aguilera në rrjetet sociale.

Këngëtarja 39 vjeçare është e njohur për disa prej hiteve të saj si “Fighter” dhe “Beautiful”, dhe vite më parë është radhitur në mesin e 100 këngëtarëve me zërat më të fuqishëm të të gjitha kohërave.

Ndonëse ka pauzuar në muzikë për disa vjet me radhë, ka sjellë së fundmi një këngë në gjuhën latine, prej nga e ka edhe prejardhjen, me titullin “Somos Nada”. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme