Dalin në shitje biletat për Eurovision Song Contest

28 Shkurt, 2019 - 6:22 pm

Sonte në ora 19:00 do të dalin në shitje biletat e para për Festivalin Evropian të Këngës – Eurovizion 2019.

Bileta më e lirë për ta përcjellur Eurovizionin për nga afër në sallë është 72 euro, derisa më të shtrenjtat shkojnë deri në 500 euro.

Expo Tel Aviv është hapësira ku mbahet festivali këtë vit, në Izrael, në 14,16 dhe 18 maj, kjo e fundit edhe finalja e madhe e këtij viti, i cili po përshkohet nga disa zhvillime dramatike si largimi i Ukrainës për shkak të problemeve politike me Rusinë.

Shqipëria këtë vit në Eurovizion përfaqësohet me Jonida Maliqin, derisa Kosovës i takon të presë në rend për vitet tjera meqë as këtë edicion nuk pati mundësi të debutojë.

Eurovizioni sivjet e mban edicionin e 64-të. Edhe Bullgaria sivjet është tërhequr nga gara. 41 shtete do të marrin pjesë gjithsej në këtë edicion. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme