Dardanët me këngë speciale: O mëmëdhe i dashur, vend i trimërisë

20 Mars, 2019 - 9:30 am

Kombëtarja e Kosovës është në prag të dy sfidave të cilat do t’i zhvillojë në stadiumin mitik, Fadil Vokrri, fillimisht kundër Danimarkës dhe më pas kundër Bullgarisë

Tifozët e Kombëares së Kosovës ‘Dardanët’ kanë publikuar një këngë në faqen zyrtare në Facebook. Ky tekst, është teksti i himnit të Kosovës, mirëpo teksti zyrarisht nuk është i pranuar si pjese e himnit, andaj në ceremonitë shtetërore nuk bën pjesë.

“O mëmëdhe i dashur, vend i trimërisë, çerdhe e dashurisë,” është vetëm një frazë e himnit të publikuar nga Dardanët.

Kujtojmë që Kosova më 21 mars luan me Danimarkën një ndeshje miqësore dhe më pas më 25 mars takohet me Bullgarinë në kuadër të kualifikimeve të EURO 2020.

Më poshtë mund ta dëgjoni këngën fantastike të publikuar në faqen e ‘Dardanëve’.

Të fundit

Të ngjajshme