Dashuria e përhershme e Rita Orës për Kosovën, kur kërcente mrekullueshëm Shotën (VIDEO)

8 Shkurt, 2021 - 9:30 pm

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora ka pasur përherë një lidhje të veçantë me Kosovën, shkruan KultPlus.

Së fundmi, ajo ndau me artdashësit e saj sekuenca nga kënga e saj në ardhje, e cila vie si një dhuratë për Pavarësinë e Kosovës, teksa Ora na shfaqet me veshjet kombëtare të dizejnuara nga Valdrin Sahiti.

Mirëpo, Ora qyshmoti e kishte bërë me dije dashurinë për vendin prej ku kishte prejardhjen. Këtë ajo e dëshmoi që nga publikimi i këngës ‘Shine Ya Light’ me videoklip nëpër rrugët e Kosovës.

Ndërkaq një moment tejet i veçantë që ka ngelur në memorien e çdo shqiptari mbetet kërcimi fantastik i vallës së Shotës nga Rita në Pavarësinë e Kosovës.

Përfaqësimi me dinjitet i kulturës dhe traditave shqiptare nga artistët tonë në mërgim ta bën të besojmë se ata janë ambasadorët më të mirë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme