Dilan Reka, me ‘Karma’ synon Eurovizionin

15 Dhjetor, 2018 - 9:35 am

Festivali i Këngës në RTSH do të nisë javën tjetër.

Këngëtarët tanimë kanë bërë provat e tyre dhe do të sjellin më të mirën e mundshme.
Në një festival të tillë prestigjioz, dosido të gjithë kërkojnë fitoren.

Në mesin e pjesëmarrësve është edhe Dilan Reka. Reka, i cili kthehet në këtë festival prapë, do të paraqitet me këngën “Karma”.

Kënga është pritur mirë në Youtube, gjithmonë edhe me kritikat produktive që vijnë nga fansat.

Festivali i RTSH-së në Shqipëri do të mbahet me datë 20,21 dhe 22 dhjetor, ndërsa kënga që triumfon fiton të drejtën e përfaqësimit shqiptar në Eurosong 2019 në Izrael. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme