займ на карту онлайн потребительский кредит

“Do të doja që sonte flokët e tua, të shtrihen mbi jastëkun tim” (VIDEO)

7 Janar, 2021 - 9:31 pm

Një ndër këngët e vjetra, e që vazhdon të dëgjohet me mallëngjim edhe ditëve të sotme është “Do të doja” nga Naser Berisha, shkruan KultPlus.

Kjo këngë lirike me përplotë emocion është një thirrje artistike për dashuri.

KultPlus ua sjell tekstin dhe videoklipin e këngës “Do të doja”:

Do të doja që sonte flokët e tua
të shtrihen mbi jastëkun tim
do të doja që sonte ta shijosh romantikën
Nën dritën e qiririt tim.

Do të doja që sonte t’kem pranë vetes
do të doja sonte t’jem me ty
do të doja që kjo natë pa fund të na takoj
vetëm mua… mua dhe ty.

Dhe do të doja çka s’do doja
të bëj sonte me ty
që në rrugën e gjatë të avanturave tua
une të jem i pari njeri.

Kur premierës i erdhi fundi
Dhe mëngjesi filloj të agoj
më puthe njëherë në faqe e më the
“këtë natë kurrë s’do ta harroj”.

Më vjen mirë që ma besove
këtë gjë kaq me rëndësi
që nga sonte me mua e dashura ime
ti hyrë në botën plot dashuri.

Do të doja çka s`do doja
të bëjë sonte me ty
që në rrugën e gjatë të avanturave tua
unë të jem i pari njeri. / KultPlus.com

Të ngjajshme