Drake merr çmimin ‘Artisti i dekadës’ në ceremoninë ‘Billboard Music Awards’

12 Maj, 2021 - 5:28 pm

Reperi i njohur Drake, në ceremoninë e ”Billboard Music Awards”, do të shpërblehet me çmimin ”Artisti i dekadës”, përcjell KultPlus.

Drake do të nderohet në ngjarjen e cila do të mbahet më 23 maj të këtij viti. Dhe ky çmim për artistin erdhi pasi ai në dhjetë vitet e fundit, i ka pushtuar top-listat muzikore të Billboard-it.

Në garën për çmimin “Artisti i dekadës”, Drake e ka mundur konkurrencën e fuqishme të përbërë nga yje të tillë si, Taylor Swift, Ed Sheeran dhe Bruno Mars. / KultPlus.com

Të ngjajshme