Dua Lipa do të performojë sonte në eventin e bamirësisë për galanë e UNICEF-it

29 Dhjetor, 2021 - 8:03 pm

Korporata “LuisaViaRoma” ka një partneritet të vazhdueshëm me UNICEF-in dhe ishte pjesë në 4 raste gala bamirësie të organizuara në ishujt Sardenja dhe Capri të Italisë. Kurse tani, korporata është duke pritur në internet një përsëritje të formatit të Amerikës së Veriut më 29 dhjetor në resortin me pesë yje të St. Barth’s “Eden Rock”, ku edhe është bërë e ditur se do të performojë ylli botëror, Dua Lipa, përcjell KultPlus.

Një nga ofertat vendimtare të parashikuara për M&A brenda tregtisë së stilit milanez ka ndodhur së fundi.

Firma italiane e kapitalit privat “Style Capital” investoi 130 milionë euro për të grumbulluar 40% të aksioneve në kompaninë multibrandale elektronike me pakicë me bazë në Firence, “LuisaViaRoma”, një nga shumë 4 pikat kryesore të blerjeve luksoze online në Evropë dhe SHBA.

Operacioni u krye kryesisht me anë të rritjes së kapitalit, që synon të mbështesë progresin afatgjatë të platformës së tregtisë elektronike, e cila ka një qarkullim prej rreth 230 milionë euro.

Pas blerjes, e cila ndoshta do të finalizohet në krye të vitit 2021, Andrea Panconesi, gjyshja e të cilit Luisa Jaquin në 1929 hapi një butik të vogël në Firence’s “Through Roma”, fara kryesore e suksesit të firmës shtëpiake, do të bëhet kryetar, ndërsa emërimi i një shefi të ri qeveritar ndoshta do të prezantohet shpejt.

“Unë besoj se pandemia dha një nxitje dhe përshpejtoi ndryshimin në mënyrën më të mirë që njerëzit blejnë sende luksoze që tashmë po ndodhnin më herët se. Ky kurs mund të ketë një bisht të zgjatur dhe është një sekondë thelbësore për të zbuluar liderët e vërtetë të tregut në planin afatgjatë,” përmendi themeluesja dhe CEO e “Fashion Capital”, Roberta Benaglia.

“LuisaViaRoma” ka një partneritet të vazhdueshëm me UNICEF-in dhe ishte pjesë në 4 raste gala bamirësie të organizuara në ishujt Sardenja dhe Capri të Italisë; ata janë duke pritur në internet një përsëritje të formatit të Amerikës së Veriut më 29 dhjetor në resortin me pesë yje të St. Barth’s Eden Rock./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme