Dua Lipa, e mahnitshme në koncertin e fundvitit ‘Jingle Ball’ (VIDEO)

16 Dhjetor, 2020 - 9:35 am

Koncerti i sivjetëm i ‘Jingle Ball’ si pasojë e pandemisë u organizua virtualisht, përcjell KultPlus.

Ndër të famshmit që performuan në këtë koncert, ishte edhe këngëtarja shqiptare Dua Lipa, performanca e së cilës mahniti fansat e saj.

‘Dhe shfaqja një orë e gjysmë, e drejtuar nga Ryan Seacrest u transmetua në tërësinë e saj në Cë të hënën në mbrëmje’, shkruan DailyMail.

Dua me zërin e saj të mrekullueshëm performoi këngën ‘Levitating’, këngë kjo që zë vend në albumin e saj të fundit ‘Future Nostalgia’

“Është nderi im i madh të prezantoj me ju interpretuesen tuaj të ardhshme sonte. E bukura, e pabesueshmja, e zgjuara, inteligjente, një shoqe e mirë, Dua Lipa”, njoftoi këngëtari i suksesshëm Smith, kur prezantoi performancën e Duas.

Më vonë gjatë transmetimit, Dua u shfaq përsëri për të kryer një interpretim të këngës së famshme të John Lennon’s, “Happy Christmas” me ndihmën e disa prej adhuruesve të saj më të mëdhenj. / KultPlus.com

Të ngjajshme