Dua Lipa e merr Çelësin e Qytetit nga kryetari Shpend Ahmeti

10 Gusht, 2018 - 1:22 pm

Këngëtarja kosovare Dua Lipa sot është takuar në Prishtinë me kryetarin Shpend Ahmeti.

Dua kësisoj ka marrë edhe Çelësin e Qytetit, një mirënjohje që u ndahet personaliteteve nga Prishtina për kontributin e tyre në art dhe kulturë, brenda e jashtë Kosovës.

Dua po qëndron këtyre ditëvë në Prishtinë për një koncert të radhës, sonte në kryeqytet.

“Prej fillimit keni qenë afër meje. Faleminderit për këtë mirënjohje, ndihem mirë” ka thënë Dua kur morri këtë mirënjohje.

Shpend Ahmeti ka thënë se e falënderon Duan që po e vendosë Prishtinën në hartën botërore me koncertet dhe me sukseset e saj, shkruan KultPlus.

“Ky është fillimi i një bashkëpunimi për përparimin e artit dhe kulturës në Kosovë, së bashku” ka treguar në fund për media Dua Lipa.

Kënga e fundit e Dua Lipës, One Kiss, po bën bujë në botë dhe është shndërruar në një hit veror. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme