Dua Lipa e nominuar në dy kategori për çmimet “iHeartRadio Music Awards”

27 Janar, 2022 - 6:15 pm

E mrekullueshmja Dua Lipa vazhdon të jetë ndër artistet më të nominuara në ceremonitë shpërblyese të muzikës.

E radhës është ngjarja e përvitshme “iHeartRadio Music Award”, ku këngëtarja me prejardhje kosovare ka arritur t’i fitojë 2 nominime në kategoritë: “Artistja më e mirë e vitit”dhe “Kënga më e mirë e vitit” për hitin e saj “Levitating”.

Kategoria shumë konkurruese “Kënga më e mirë e vitit” ka 10 hite duke përfshirë “Easy on Me” të Adele, “Driver’s License” e Olivia Rodrigo, “Montero (Call Me By Your Name)” nga Lil Nas X, “Levitating” nga Dua Lipa, Silk Sonic “Leave the Door Open” dhe Ariana Grande “Positions”.

Votimi social fillon sot, 27 janar dhe do të mbyllet më 15 mars në orën 23:59 për të gjitha kategoritë. Tifozët mund të votojnë në Twitter duke përdorur hashtag-et e duhura të kategorisë dhe kandidatëve ose duke vizituar iHeartRadio.com/awards.

Shfaqja do të shfaqë dy kategori të reja këtë vit – tekstshkruesi i vitit TikTok dhe albumi më i mirë i rikthimit. Të nominuarit në kategorinë e fundit janë Adele’s ’30’, Drake’s ‘Certified Lover Boy’, Foo Fighters’ ‘Medicine at Midnight’, Lorde’s ‘Solar Power’, Kacey Musgraves’s ‘Star-Crossed’, Bleachers’ ‘Take the Sadness Out of Saturday Night’ dhe ABBA’s ‘Voyage’.

Suksesi i albumit të dytë të Dua Lipës, “Future Nostalgia” ka qenë i padiskutueshëm, duke e vënë atë në listën e artisteve më të dëgjuara në radio e platforma muzikore, dhe më të nominuar nëpër ceremoni të ndryshme shpërblyese./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme