Dua Lipa fiton çmimin për këngëtaren më të mirë britanike në “Brit Awards”

11 Maj, 2021 - 10:21 pm

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është shpërblyer me çmimin si artistja më e mirë britanike në ”Brit Awards”, përcjell KultPlus.

“Faleminderit shumë është një nder që të jem këtu dhe përsëri në skenë. Herën e kaluar kur kam qenë këtu në vitin 2018 kam thënë që dëshiroj që të shoh më shumë gra në këtë skenë dhe tri vite më vonë jam shumë e lumtur që po e shoh këtë”, ka theksuar Lipa.

”Future Nostalgia” i Lipës është poashtu i nominuar për çmimin e albumit më të mirë në këtë ceremoni. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme