Dua Lipa lanson këngën “Illusion” (VIDEO)

12 Prill, 2024 - 9:27 am

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka lansuar sot projektin e ri të titulluar “Illusion”.

Kjo është kënga e tretë me radhë që vjen në kuadër të albumit të saj “Radical Optimism” i cilin pritet të lansohet i plotë më 3 maj.

Këngët paraprake Houdini dhe Training Season patën një sukses të jashtëzakonshëm dhe njejtë pritet të ndodhë edhe me Illusion.

Fituesja e tre çmimeve Grammy, viteve të fundit ka shënuar suksese të mëdha në karrierë dhe po konsiderohet si një ndër artistet me të veçanta në botën e muzikës. / KultPlus.com

Të ngjajshme