Dua Lipa merr dy çmime në ‘iHeart Radio Music Awards 2022’

23 Mars, 2022 - 1:17 pm

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë dy çmime në ‘iHeartAwards2022’, shkruan KultPlus.

Lipa rrëmbeu çmimin e Këngës së Vitit me hitin ‘Levitating dhe Albumin e Vallëzimit të Vitit me albumin ‘Future Nostalgia’.

Shfaqja “iHeart Radio Music Awards 2022” që u transmetua të martën në mbrëmje (22 mars) nga Los Angeles, nderon artistët dhe këngët më të dëgjuar në stacionet iHeartRadio dhe aplikacionin iHeartRadio gjatë gjithë vitit 2021.

E organizuar nga LL Cool J, ceremonia e sivjetshme shfaqi performanca nga Megan Thee Stallion, Jason Aldean, John Legend, Charlie Puth, LL Cool J, Måneskin dhe Jennifer Lopez, e cila gjithashtu ishte fituesja çmimit të sivjetmë Icon./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme