Dua Lipa, ndër pretendentet më të forta për çmimin më të madh në Angli

24 Shtator, 2020 - 5:05 pm

Fituesi i Çmimit Mercury do të shpallet në The One Show sot, me Charli XCX, Dua Lipa dhe Stormzy që të gjithë luftojnë për çmimin e lakmuar, transmeton KultPlus.

Për herë të parë ndonjëherë, Annie Mac e Radio 1 do të zbulojë se cili artist ka krijuar albumin me të mirë të vitit në programin BBC.

Ceremonia e dhënies së çmimit është zakonisht një event magjepsës e organizuar nga Hyundai në Londër, por për shkak të Coronavirusit, Annie, 42-vjeçare, do të japë vendimin e gjyqtarëve drejtpërdrejt.

Albumi i Vitit Hyundai Mercury Prize feston më të mirën e muzikës britanike dhe irlandeze dhe njeh arritjet e artistëve nëpër zhanret muzikorë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme