Dua Lipa nominohet për tre çmime në ‘Brit Awards 2021’

31 Mars, 2021 - 5:51 pm

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është nominuar në tri kategoritë më të rëndësishme në ‘Brit Awards’, shkruan KultPlus

Këtë e ka bërë të ditur vetë këngëtarja nëpërmjet një postimi në rrjetin social Twitter.

Dua është nominuar në kategoritë, ‘Album of The Year’, ‘British Single’ dhe ‘Female Solo Artist’.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme ajo  tregoi se gjithashtu do të performoj në skenën e Brit Awards.

Dua së fundmi ka fituar çmimin Grammy në kategorinë ‘Best Pop Vocal Album’, ndërsa në Brits të vitit 2019 ajo ka fituar tri çmime. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme