займ на карту онлайн потребительский кредит

Dua Lipa rrëmben nominimet kryesore të “Grammy Awards 2021”

24 Nëntor, 2020 - 8:09 pm

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, dominon në nominimet e “Grammy Awards 2021”, shkruan KultPlus.

Lipa kryeson në tre çmimet kryesore, “Regjistrimi muzikor më i mirë i vitit”, “Kënga më e mirë e vitit” dhe “Albumi më i mirë i vitit”.

Kujtojmë që ditën e djeshme (e hënë) ajo fitoi në “AMA 2020” çmimin e “Këngës më të preferuar Pop”.

Nominimet e Dua Lipas:

Albumi i vitit

Future Nostalgia — Dua Lipa

Regjistrimi muzikor më i mirë i vitit

Don’t Start Now

Kënga e vitit

Don’t Star Now

Performanca më e mirë POP

Don’t Start Now

Albumi më i mirë POP

Future Nostalgia/ KultPlus.com

Të ngjajshme