Ed Sheeran me performancë për nder të Mbretëreshës Elizabeth

31 Maj, 2022 - 9:00 pm

Ylli i muzikës pop, Ed Sheeran, do të performojë për nderë të Mbretëreshës Elizabeth dhe burrit të saj të ndjerë, Prince Philip, në një prej ngjarjeve të organizuara me rastin e festimit të 70-vjetorit të shërbimit të mbretëreshës në fron. Festimet për këtë rast do të zgjasin gjithsej katër ditë.

Kantautori i njohur britanik po planifikon ta interpretojë hitin që i dedikohet dashurisë, “Perfect”, për nderë të martesës së gjatë të çiftit mbretëror, raporton portali “Female”.

Sheeran do ta interpretojë këngën kur të përfundojë kortezhi që kalon nëpër rrugët e kryeqytetit, dhe gjatë performancës së tij, në një ekran gjigant do të shfaqen imazhe të Elizabetës dhe Philipit nga jeta e tyre e përbashkët, raporton Daily Mail.

Mbretëresha Elizabeta e Dytë dhe Princi Philip ishin të martuar për 77 vjet. Ai vdiq në prill të vitit 2021 në moshën 99-vjeçare. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme