Edi Rama: Dua Lipa ka kapur qiellin e botës muzikore

23 Korrik, 2021 - 2:51 pm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot ka takuar këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, me ç’rast ai është shprehur se Dua ka kapur qiellin e botës muzikore dhe nuk ka nevojë për asnjë koment tjetër, përcjellë KultPlus.

“Uroj që ajo të rrojë e të mbretërojë 100 vjet në fronin ku është ulur, po brenda meje mbeti gjurma e vajzës së mençur, të edukuar e modeste si të ishte askushi”, ka thënë Rama.

KultPlus ju sjell statusin e tij të plotë:

DUA LIPA që ka kapur qiellin e botës muzikore s’ka nevojë për asnjë koment, ndërsa një koment për Duan që pata kënaqësinë të njoh, unë dua ta ndaj me ju.
Uroj që ajo të rrojë e të mbretërojë 100 vjet në fronin ku është ulur, po brenda meje mbeti gjurma e vajzës së mençur, të edukuar e modeste si të ishte askushi, e cila është me siguri krenaria e lumturia e prindërve dhe e krejt familjes së saj, pikërisht sepse çka i takon botës nga ylli i muzikës, nuk ka prekur asnjë fije atë çka u takon atyre nga vajza e tyre. Çfarë çike.

Të fundit

Të ngjajshme