Eleni Foureira futet në finalen e Eurovizionit

8 Maj, 2018 - 11:06 pm

Këngëtarja shqiptare Eleni Foureira do të jetë pjesë e finales së Eurovizionit këtë vit.

Me këngën “Fuego” Eleni sot ka ndezur zjarrin në skenën e Eurovizionit dhe kësisoj do të këndojë edhe me datë 12 maj, në finalen e Eurovizionit 2018.

Eleni sonte në gjysmëfinalen e parë të festivalit evropian këndoi e funda, e 19-ta me radhë, derisa në fund kualifikohen për në finale vetëm dhjetë nga këto këngë.

Të fundit

Të ngjajshme