Endri dhe Stefi fitojnë çmimin prestigjioz ‘Ferdinand Deda’ në Festivalin e Këngës në RTSH

29 Dhjetor, 2021 - 9:29 pm

Për herë të parë në historinë e Festivalit të Këngës në “RTSH”, është dhënë çmimi prestigjioz “Ferdinand Deda”, shkruan KultPlus.

Orkestra e RTSH-së ka ndarë për herë të parë çmimin “Ferdinand Deda”, ku këngëtarët Endri dhe Stefa triumfuan me këngën e tyre “Triumfi i Jetës”.

Pjesëmarrësit, të cilët janë në garë për çmimin e madh, do e përfaqësojë Shqipërinë në edicionin e radhës të kontekstit muzikor “Eurovision”.

Ky është edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës dhe në garë janë Kelly, Mirud, Urban Band, Evi Reci, Kastro Zizo, Ester Zairi, Viola Xhemaili, Eldis Arrnjeti, Kejsi Rrustja, Xhuli Pjetraj, Olimpia Smajlaj, Shega, Gjergj Kaçinari, Denis Skura, Endri&Stefi Prifti, Janex, Ronela Hajati, Sajmir Çili, Rrezarta Smaja, Alban Ramosaj, të cilët dhuruan momente madhështore me performimin e tyre në dy netët e para. /KultPlus.com

Featured Image

Të ngjajshme