‘Engjëjt vrasin njëlloj’ e Besa Kokëdhimës (VIDEO)

20 Prill, 2018 - 8:22 pm

Një këngë e njohur e Besa Kokëdhimës është “Engjëjt vrasin njëlloj”.

Kënga u shndërrua në një himn kur para disa vitesh fitoi festivalin Top Fest në Shqipëri. Kjo ka ndodhur në vitin 2008, kur edhe fitoi Çmimin e Internetit në të njëjtin festival.

Një tekst prekës por shumë i arrirë ka ardhur me anë të zërit të Besës, e cila ndoshta këtë këngë e ka si më të dëshmuarën në tërë karrierën e saj muzikore.

Ajo paraprakisht ka marrë edhe cmime të tjera por ky kurorëzim i solli vendin e parë dhe një famë ndër shqiptarë.

Balada e cila kulmon edhe në stilin soft-rock konsiderohet si një ndër këngët më të vecanta të dekadës së fundit në muzikën moderne shqiptare. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme