займ на карту онлайн потребительский кредит

Ermal Meta dhe Fabrizio, vendi i 5-të në Eurovizion 2018

13 Maj, 2018 - 12:54 am

Votimi i natës së sotme finale të Eurovizionit 2018 e ka nxjerrë Ermal Metën dhe Fabrizio Moron me 308 pikë, duke u pozicionuar kështu në vendin e pestë në listën finale.

Votimi i 43 shteteve ka shkuar mrekullueshëm edhe për shqiptarin Ermal Meta.

Ermali dhe Fabrizio kanë mbyllur sonte natën finale të Eurovizionit, duke kënduar me numrin 26.

Gjatë votimit ata kanë marrë 12 pikët maksimale nga Shqipëria, derisa Ermali ka bërë shqiponjën me duar si falënderim për jurinë shqiptare. / KultPlus.com

Të ngjajshme