Ermal Meta, suksesi i radhës krahas Tiziano Ferro dhe Ed Sheeran

6 Prill, 2018 - 4:54 pm

Shqiptari Ermal Meta është radhitur kësisoj në mesin e artistëve më të dëgjuar në Youtube në periudhën janar-mars 2018.

Youtube, kanali muzikor ku këngëtarët promovojnë veten, është një tregues i mirë i suksesit muzikor të Ermalit.
Shqiptar nga Fieri por me karrierë në Itali radhitet në vendin e pestë në listën e artistëve më të shikuar në Youtube, në Itali.

Në këtë listë është edhe Tiziano Ferro, Laura Pausini dhe Ed Sheeran, dy të parët këngëtarë të njohur nga Italia dhe i tregi një këngëtar me famë në mbarë botën.

Lista e cila është publikuar nga Tutto e Musica ka radhitur kësisoj këngëtarët që janë dëgjuar më së shumti në Itali në tremujorin e parë të këtij viti, shkruan KultPlus.

Për Ermal Metën, ky është sukses i i radhës krahas faktit që me datë 12 maj ai do të ngjitet në finalen e Eurovizionit për Italinë, bashkë me Fabrizio Moron.

Kënga e fundit nga Ermal Meta është “Non mi avete fatto niente”, me të cilën ai do të konkurrojë në Eurovizion. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme