Ermonela Jaho me ‘detyrim shpirtëror’ rikthehet në TKOB për të ndarë përvojën e saj me brezat e rinj

3 Tetor, 2023 - 12:26 pm

Sopranoja e njohur ndërkombëtarisht, Ermonel Jaho, është rikthyer në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit për siq e quan ajo një “detyrim shpirtëror” për të ndarë përvojat e saj me brezat e rinj, shkruan KultPlus.

Sopranoja Jaho është rikthyer në TKOB për të vijuar me masterclasse me të rinj nga Shqipëria, por edhe vende të tjera të Europës, që janë regjistruar si pjesëmarrës.

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një postimi në facebook ka thënë se jemi me fat që një yll ndërkombëtar si Emonela Jaho, do të ndaj përvojën e saj me  brezat e rinjë ku për këtë sezonë janë 22 pjesëmarrës efektivë dhe 17 dëgjues.

“Jemi me fat që një yll ndërkombëtar si Ermonela Jaho vjen në Shqipëri për një “detyrim shpirtëror”, siç e quan ajo, për të ndarë përvojën e saj me brezat e rinj.

Ajo rikthehet në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit për të vijuar me masterclasse me të rinj nga Shqipëria, por edhe vende të tjera të Europës, që janë regjistruar si pjesëmarrës.

(Këtë sezon janë regjistruar 22 pjesëmarrës efektivë dhe 17 dëgjues.)

Një shkollë e gjallë jo vetëm profesionale, por edhe jete; me një modesti të rrallë, që nga njëri sukses në tjetrin, nga një udhëtim në tjetrin ka vullnetin për të dhënë kontributin e saj në vendin e lindjes, duke shpërndarë energji pozitive dhe mesazhe shprese.”, thuhet në postimin e Ministres Margariti/KultPlus.com

Të ngjajshme