Ermonela Jaho: Nuk mund ta duash atdheun pa dashur bashkatdhetarët

28 Nëntor, 2018 - 5:40 pm

Sopranoja e njohur Ermonela Jaho përmes një postimi në Facebook iu ka uruar të gjithë shqiptarëve festën e 28 nëntorit.

Ajo përmes këtij postimi është shprehur se patriotizmi është dashuria për atdheun të cilin nuk mund ta duam nëse nuk i duam edhe bashkatdhetarët.

“Patriotizmi është dashuria për atdheun, por nuk mundesh të duash atdheun pa dashur bashkatdhetarët. Nuk do të merremi vesh gjithmonë, por duhet të mbështesim njëri-tjetrin, të gjejmë gjuhën e përbashkët dhe të ndërtojmë ura drejt diferencave tona për të përndjekur të mirën e përbashkët… “, ka shkruar sopranoja Ermonela Jaho në postimin e saj./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme