Ermonela Jaho së shpejti me interpretimin e operës Adriana Lecouvreur

15 Tetor, 2021 - 5:30 pm

Opera Adriana Lecouvreur do të vij në interpretimin e sopranos shqiptare Ermonela Jaho.

Në datat 22,25 dhe 29 tetor dhe 2, 5 nëntor Jaho do të performojë në Austri në teatrin e operas, Vienna State Opera.

Së fundmi soprano Jaho ka qenë gjithashtu në kopertinën e revistës “Opera Noë” ku ka folur për jetën e saj, karrierën, sfidat dhe guximin “Një jetë vërtetësie dhe guximi”.

Një javë më parë Jaho ka performuar në “Teatro de la Maestranza” në Spanjë, ku u shpreh se e veçanta koncertit ishte prania e publikut, i cili prej kohësh i ka munguar artistëve. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme