‘Etno fest’ në Sarandë, ekspozita me punime tradicionale shqiptare

3 Gusht, 2023 - 9:10 pm

Tradita dhe kultura shqiptare janë bërë bashkë në  Etno Fest në Sarandë. Në shëtitoren buzë detit  pushuesit mund të njihen me piktura të artistëve shqiptar e punime artizanale të trevavve të ndryshme.

Qeleshen e prezantojnë shkodranët. Autenticiteti shihet si një vlerë e shtuar për turizmin.

Panairi Etno Fest në Sarandë do të qëndrojë i hapur për nëntë ditë.

Mbrëmjeve në Sarandë kjo shëtitore është e mbushur  me pushues anë e kënd botës vëmëndjen e të cilëve këtë mes sezoni  e ka tërhequr dhe tradita shqiptare./abcnews.al/KultPlus.com

Të ngjajshme