Eugent Bushpepa nesër në Sheshin Iliria në Tetovë

30 Korrik, 2018 - 6:45 pm

Këngëtari shqiptar që fitoi zemrat e publikut ne festivalin më të madh europian, Eugent Bushpepa nesër performon në Tetovë, shkruan KultPlus.com

Bushpepa ishte fitues i edicionit të 56-të të Festivalit të i Këngës me këngën “Mall” dhe me të njëjtën këngë u klasifikua në vendin e 11-të në Eurosong 2018.

Përgjatë karrierës së tij, Bushpepa ka fituar një sërë çmimesh, ndër të cilat veçohen “Vokalisti Më I Mirë Mashkull” (Best Male Singer) në 2008 dhe 2011, Vodafone Club Award në vitin 2009, me pjesëmarrjen e tij në Top Fest 6 me këngën “Stinë Dreqi”.

Koncerti do të mbahet në sheshin Ilira në Tetovë në orën 20:00./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme