Eugent Bushpepa sonte në Spanjë me yjet tjera të Eurovizionit

21 Prill, 2018 - 11:24 am

Sonte në mbrëmje në Madrid do të mbahet ESCPre Party – një tjetër aheng që i paraprinë Eurovizionit të këtij viti.

21 këngëtarë që këtë vit do të këndojnë në Eurovizion sonte ngjiten në La Riviera në Spanjë, për të promovuar edhe njëherë këngën e tyre pjesëmarrëse.

Koncerti do të nisë në ora 22:00 dhe do të transmetohet drejtpërdrejt në rtve, shkruan KultPlus.

Eugent Bushpepa, këngëtari që përfaqëson Shqipërinë këtë vit në Festivalin Evropian të Këngës – Eurovizion, do të ngjitet sonte në këtë skenë për të treguar aftësitë e tij vokale dhe unikalitetin e këngës së tij.

Dje është mbajtur një ceremoni e hapjes vetëm për media ndërsa sonte fansat e Eurovizionit do të mund të dëgjojnë Eugentin dhe të tjerët në performancat e tyre.

Eurovizioni mbahet me 8,10 dhe 12 maj. / KultPlus.com

Të ngjajshme