займ на карту кредит банк

“Eugent Bushpepa do të kualifikohet për në finalen e Eurovizionit”

Prill 20, 2018 - 4:21 pm

Loading...

Ka përfunduar sot votimi në tërësi i jurisë së Wiwibloggs – portalit që e përcjellë aktivisht Festivalin e Eurovizionit dhe shkruan mbi ndodhitë më të fundit.

Juria e WiwiBloggs e përbërë nga muzikantë dhe kritikë e fansa nga mbarë Evropa, kanë krijuar kësisoj një listë të të gjitha këngëve të Eurovizionit dhe kanë dhënë pikët e tyre për secilën këngë.

Australia: Jessica Mauboy – “We Got Love” (7.03)
Hungary: AWS – “Viszlát nyár” (6.97)
Greece: Yianna Terzi – “Oneiro mou” (6.94)
Albania: Eugent Bushpepa – “Mall” (6.89)
Germany: Michael Schulte – “You Let Me Walk Alone” (6.75)
Slovenia: Lea Sirk – “Hvala, ne!” (6.58)

Sot, me të përfunduar rangimi për të gjitha këngët, del se Eugent Bushpepa është në vendin e 21-të në këtë listë.
6.89 nga 10.00 është nota që ka marrë Eugenti, ndërsa sipas kësaj liste ai do të kualifikohet për në finalen e Eurovizionit por nuk do të dalë me një rezultat të kënaqshëm në fund.

Në këtë listë, shqiptarja Eleni Foureira e cila do të këndojë në Eurovizion për Qipron, ka marrë notën 7.61 ndërsa Ermal Meta dhe Fabrizio Moro kanë marrë notën 7.17.

Nëse diçka nga ky parashikim është i saktë, të tre këngëtarët shqiptarë do të ngjiten në finale e Eurovizionit me datë 12 maj, shkruan KultPlus.

Sipas këtij rangimi, Eurovizionin këtë vit e fiton kënga nga Izraeli, përcjellë nga Belgjika, Finlanda, Bullgaria dhe Austria.

Ky është vetëm një vlerësim që lidhet me Eurovizionin por nga ai mund të shohim se ku qëndrojnë këngët me votat e marra.

Eugent Bushpepa do të këndojë këngën “Mall” me datë 8 maj, në gjysmëfinalen e parë të Eurovizionit, ndërsa nëse kualifikohet do të këndojë edhe me 12 maj, në finale. / KultPlus.com

Të fundit

Loading...
Loading...

Të ngjajshme