Fatjon Miftari do të përfaqësojë Qipron në Eurovizion

9 Mars, 2022 - 6:56 pm

Fatjon Miftari do ta përfaqësojë Qipron në Eurovision, si kompozitor dhe producent i këngës përfaqësuese.

Nëpërmjet rrjetit social Facebook, ai tha se pjesë e këngës janë emra të mëdhenj të muzikës si Alex P, Arash, Eyelar Mirzazadeh, Robert Uhlmann dhe Viktor Svensson.

“Shoqëri e dashur,
Kam kënaqësinë të ndaj me ju një lajm i cili është shumë i rëndësishëm për karrierën time.
Këtë vit jam përzgjedhur të përfaqësoj shtetin e Qipros në Eurovision Song Contest 2022, si kompozitor dhe producent i këngës përfaqësuese së bashku me disa emra të mëdhenj të muzikës botërore si: Alex P, Arash, Eyelar Mirzazadeh, Robert Uhlmann, Viktor Svensson.
Dua të falënderoj vecanërisht dy kolegët e mi, kompozitorët Yll Limani dhe Filloreta Raçi për punën e tyre të mrekullueshme në këtë projekt.
Falënderoj delegacionin e Qipros për besimin dhe të gjithë bashkëpunëtorët për këtë eksperiencë shumë të vecantë!
Shihemi më datë 14.05.2022 në Torino të Italisë në finalen e Eurovision 2022!
Uroj të ju pëlqej! ♥️🎵”, ka shkruar ai. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme