Në Suedi do të mbahet Festivali i Rapsodëve

3 Qershor, 2019 - 9:30 pm

Si rezultat i bashkëpunimit mes shoqatës “Drenica” dhe Ministrisë së Diasporës, në Suedi do të mbahet Festivali i Rapsodëve, përcjell albinfo.ch.

Ky festival do të mbahet më 9 qershor të këtij viti, në Malomo.

Njoftimi i plotë nga MDIS:

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike në bashkëpunim me shoqatën kulturo artistike “DRENICA” do të organizojë Festivalin e Rapsodëve në Qendrën Kulturore të Kosovës në Malmo, Suedi.

Festivali mbahet më 09.06.2019, duke filluar nga ora 13:00. Adresa: Qendra Kulturore e Kosovës, Ostra Hindbyragen 26B 213 74 Malmo

Të fundit

Të ngjajshme