Festivali ‘Kala’, shtatë ditë muzikë dhe vallëzim në Shqipëri

2 Shkurt, 2018 - 7:16 pm

Edicioni i këtij viti i festivalit Kala është konfirmuar të mbahet në verë.

I pari festival ndërkombëtar i muzikës në Shqipëri, Kala Festival premton që këtë verë do të ketë vallëzim, muzikë dhe kënaqësi, nga 20 deri me 27 qershor.

Festivali do të mbahet në një pjesë të bregdetit shqiptar tek e cila mund të arrihet vetëm me barkë, aty ku ‘Adriatiku e takon Jonin’.

Disa prej klubeve londineze më të njohura si secretsundaze, Phonica, Stamp the Wax, Feelings dhe Savage e kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre, shkruan KultPlus.

Po organizohet madje edhe transport nga vendet tjera, si nga Corfu në Greqi.

A post shared by Kala (@kalaalbania) on

Priten të bëhen të ditur ditëve në vazhdim të gjithë artistët dhe klubet që do të jenë pjesë e këtij festivali në Shqipëri. / KultPlus.com

Të ngjajshme