Festivali i muzikës elektronike ‘The Summit Fest’, vjen me edicionin e tretë

16 Gusht, 2017 - 1:49 pm

Festivali i muzikës elektronike “The Summit” i cili këtë vit vjen me edicionin e tretë me radhë, ka menduar për dy mbrëmje të mbushura me muzikë për ju, me plot 15 DJ, shkruan KultPlus.

Në datat 1 dhe 2 shtator, në parkun e Gërmisë në Prishtinë, më saktësisht në hapësirën e njohur si ‘Te koshat’, pjesëmarrësit do të kenë mundësinë t’i kalojnë orët e mbrëmjes me muzikë elektronike të mirëfilltë e cila nuk do të ndalet deri në mëngjesin e ditës së nesërme.

Ekrem Tahiri, nga kompania MODUS që është krijues dhe organizatorë i këtij festivali tha: “The Summit Fest tashmë e ka krijuar imazhin e vet si një festival shumë seriozë që kultivon muzikë të mirëfilltë elektronike me efekte vizuele speciale. Sivjet do të dominojë Tekno nga Franca por edhe disa DJ shumë të mirë nga vende të tjera të Evropës dhe nga Kosova. Në bashkëpunim me Raë Agency dhe Circle, do të sjellim 15 DJ që do të performojnë për dy netë me radhë”, përfundoi Tahiri.

Line Up sivjet do të përbëhet me DJ që vijnë nga vende të ndryshme të Evropës dhe Kosovës. Nga Franca do të jenë Dolby D, Process404, Airod B2B Mayeul dhe I Hate Models; nga Italia Warind, nga Gjermania Jasmine Azarian, nga Austria Jeanne si dhe nga Kosova Megan, NaniKilla, Mindbend, Ersanndhe Buda.
Jazmine Azarian që vjen nga Gjermania në faqen e saj të Facebook ka postuar se është ” Shumë e lumtur që do të performojë në TheSummit Fest 2017 në Kosovë, me disa nga favoritet e saj si: I Hate Models, WarinD, Airod dhe Procesi 404.”

‘The Sammit Fest’ do të fillojë me 1 dhe 2 shtator nga ora 19:00 dhe biletat tashmë janë në shitje në Modus dhe RaveTravel.

Për detajet rreth festivalit vizitoni faqen e ‘The Summit Fest’ në facebook, ku mund të merrni më shumë të dhëna për festival. Festivali mbështetet nga Komuna e Prishtinës. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme