Filharmonia e Kosovës, me koncert në Prizren

21 Qershor, 2018 - 9:30 pm

Koncerti i radhës i Filharmonisë së Kosovës “Nga bota (e vjetër) e re” do të jetë në Prizren në Kino Lumbardhi, më 29 qershor, shkruan KultPlus.

Gjatë këtij koncerti do të interpretohen vepra të kompozitorëve si R. Mulliqi, F. Beqiri, K. Aliçkaj,
G.Rossini, M.Mussorgsky, A.Dvorak.

Koncerti do të dirigjohet nga Baki Jashari dhe Hajrullah Syla. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme