Filharmonia e Kosovës sonte hapë sezonin

1 Tetor, 2017 - 10:12 am

Filharmonia e Kosovës sonte hapë sezonin me koncertin i cili do të mbahet në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë dhe Sportit në kryeqytet, shkruan KultPlus.

Këtë koncert do ta dirigjojë Boian Videnoff i cili kthehet në Prishtinë për herë të katërt dhe tashmë është shndërruar në një mik të Filharmonisë së Kosovës.

Po ashtu, bashkë me të do të jenë edhe dy solistë mysafir të jashtëzakonshëm, pianistja Maria Meerovitch dhe trumbetisti më në zë i kohës, virtuozi Sergei Nakariakov.

Në program do të interpretohen vepra nga Haydn, Tchaikovsky dhe Brahms.

Filharmonia e Kosovës premton një nga koncertet që do t’i mbani mend gjatë.
Koncerti do të mbahet sonte më 1 tetor në ora 20:00 në Sallën e Kuqe, Prishtinë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme