Filharmonia e Kosovës të premten sjellë koncertin e radhës

12 Dhjetor, 2017 - 3:45 pm

Filharmonia e Kosovës më 15 dhjetor, ditën e premte sjellë koncertin me Kor dhe Orkestër, shkruan KultPlus.

Në këtë koncert që do të mbahet në Atelienë e Pallatit të Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, do të interpretohen veprat e Joseph Haydan “Missa in Tempore Belli”, “Paukenmesse – Meshë në kohën e luftës Nr.9 në C – dur (Hob.XXII:9)” dhe Ludvig v. Beethoven “Uvertura “Coriolan” Op. 62”.

Solistët që do të interpretojnë nën dirigjimin e dirigjentit Rafet Rudi janë: Mariana Leka – soprano (Shqipëri), Daniela Diakova – mexosoprano (Bullgari), Mihail Mihaylov – tenor (Bullgari) dhe Frano Lufi – bas (Itali).

Koncerti mbahet të premten me fillim nga ora 20:00./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme