Fillon edicioni i 5-të i Festivalit të Muzikës së Vjetër në Korçë

25 Qershor, 2018 - 8:00 pm

Edicioni i pestë i Festivalit të Muzikës së Vjetër “Vox Baroque”, solli për herë të parë në Shqipëri “Quartetto di Cremona”, një nga kuartetet më në zë në arenën ndërkombëtare.

Me një interpretim virtuoz “Quartetto di Cremona”, solli një performancë fantastike përmes instrumenteve origjinale Stradivari, tek “Hani i Pazarit”, në Pazarin e Vjetër të Korçës.

Edicioni i 5-të i Festivalit të Muzikës së Vjetër “Vox Baroque” ka nisur në datën 24 qershor në qytetin e Korçës dhe deri në datën 8 korrik do t’i kushtohet tërësisht repertorit barok./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme