Florence Welch rikthen Great Gatsby-n në skenë

29 Prill, 2021 - 4:58 pm

Këngëtarja e njohur amerikane Florence Welch, do të krijojë muzikën e një shfaqjeje muzikore e cila bazohet në romanin e mirënjohur ”The Great Gatsby” të Scott Fitzgerlad, përcjell KultPlus.

Tashmë është bërë e ditur see tekstet do të shkruhen në bashkëpunim me grupin e saj, ndërsa Thomas Bartlett është përgjegjës për këngët.

Welch tha se ajo ishte shumë e entuziazmuar dhe se ‘shfaqjet muzikore janë dashuria ime e parë dhe unë ndjej një ndërlidhje të thellë me romantizmin e thyer të Fitzgeralds’.

“Ky libër më ka përndjekur për një kohë të gjatë dhe përmban disa prej rreshtave të preferuar më së shumti nga unë”.

Shfaqja muzikore do të ketë premierën në Neë York mirëpo ende nuk është caktuar data. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme